18 sept , 2018

 Esimene pudrupäev oli esmaspäev, 10.oktoober, kui Anu-tädi keetis meile tatraputru. Siis otsustasime tuua pudruretseptid igaüks oma kodusest „andmebaasist“.

 

Kolmapäevaks olid need enam-vähem koos ja neljapäeval moodustasime kolm rühma, kes otsustasid, millise pudru nad reedel keedavad ja millised toiduained kaasa võtavad.  Rühmad said sellised: 1) Tõnis, Edward, Romet, Helen   2) Aleks, Ralf, Andreas, Joosep  3) Kaspar, Säde, Olari,Piia.   Koolis oli olemas piim ja pudru kõrvale ka võileivamaterjal. 

_DSC1158 _DSC1160 _DSC1162

Reedel läks pärast võimlemistundi tõsiseks sebimiseks. Kolm potti sai pliidile ja rühmad asusid tööle.

Esimese rühma retsept oli selline: pane vesi keema, lisa speltamanna, suhkur, sool ja vispelda pidevalt keemiseni. Siis lisa kaerapiim ja lase veelkord podisema. Kui palju vett? Speltamannat oli pakendi põhjas mõne sentmeetri jagu. Kas sellest jätkub vähemalt neljale? Õpetaja Taimi tuli appi ja potti sai mõõdetud veidi vett. Vispel tuli tuua õp. Eha kodust, ilma selleta oleks puder tükki läinud. Helen saatis oma emale sõna, et moosi oleks ka pudru peale vaja ja nagu nõiaväel oli varsti kaks purki mustsõstramoosi köögis.Üks neist jäi päris maitsmata, teisest söödi pool ära.

_DSC1166 _DSC1165 

Teine rühm panustas kaerahelbepudrule, retsept selline: 250 ml kaerahelbeid, 1kl vett, 1 kl rõõska koort, 50 g võid, suhkrut, noaotsaga soola. Selgus, et või ja rõõsk koor olid koju ununenud. Koore asendasime piimaga ja või võtsime võileivamaterjali juurest. Suhkru asemel sai pudru sisse mesi. Peale Joosepi toodud maasikamoosi.

_DSC1167 _DSC1168

Kolmanda rühma retsept: 100 g kaerahelbeid, 8 dl vett, soola, veidi mett, 2 banaani, 2 munavalget. Pane kaerahelbed koos veega keskmisele kuumusele keema, maitsesta soolaga, sega aeg-ajalt. Kui puder valmis, lisa banaanid ja munavalged pidevalt segades. Serveeri kaneeli, veidikese mee ja marjadega. Kuidas mõõta gramme ja detsiliitrit? Õnneks olid olemas mõõdunõud, mida sai kasutada. Banaan purustati kahvliga ja munavalge vahustati vispliga. Lõpuks otsustati pudru sisse ka munakollane panna, sest muidu oleks see raisku läinud.

_DSC1170 _DSC1172

Mida kokkuvõttes öeldi:

Joosep: „See puder tuli küll parem, kui ma arvasin.“

Aleks: „Puder tuli väga maitsev ja saime õppida koostööd tegema.“ Edward: „Teinekord peame ikka pudrumaterjali  koguseid ka vaatama.“  Ja Tõnis lisas sellele: „Aga

peamine oli ikka see, et puder sai maru maitsev“.

Säde: „Me arvasime, et putru jääb väheks, panime muudkui kaerahelbeid juurde. Piima ka. Lõpuks jäi kassile ka natuke.“

Kaspar: „Võiks ju teinekordki koos süüa teha.“

Üllatuse tegi Olari ema, kes tõi veerandi lõpuks kohupiima-küpsise tordi, mille nad koos Olariga eelmisel õhtul valmis meisterdasid.

Pärast koristasime laua ja panime nõud masinasse. Helen oli kõige tublim.  

Kahju, et mõned lapsed puudusid.

Pudrukuuga jätkame pärast vaheaega.

_DSC1177 _DSC1178

_DSC1179 _DSC1181

Unipiha Algkool | Pangodi küla, Kambja vald, 62017 TARTUMAA | tel (+372) 741 1838 | e-post: unipiha@kambja.ee